Konstrukcja kadłuba z aluminium radykalnie obniża wieloletnie koszty eksploatacyjne. Brak konieczności okresowych remontów z powodu korozji. Stop jest odporny na korozję morską.
Dach pokryty panelami solarnymi o mocy znamionowej 25kWp, całkowicie zaspokaja zapotrzebowanie na energię w dni o średnim i pełnym nasłonecznieniu.
Bez względu na warunki nasłonecznienia, statek wyposażono w akumulatory Li-Po pozwalające na żeglugę przez ok. 6 godz.
Taki hybrydowy układ zasilania, panele solarne – akumulatory, bardzo obniża eksploatacyjne koszty użytkowania, zbliżając je w sezonie turystycznym do zera.
Zastosowano unikalny system pasywnej klimatyzacji, poprzez chłodzenie powietrza w wymiennikach na dnie kadłuba. Mimo dużych powierzchni przeszklonych, wnętrze zapewnia stabilny komfort bez użycia energii na tradycyjne i energochłonne systemy klimatyzacji.

Zaprojektowano zbiorniki wody o pojemności 8 tys. litrów. Tej samej wielkości zbiorniki wody szarej. Projekt uwzględnia trzy toalety dla pań oraz trzy dla mężczyzn. Bieżącą wodę w toaletach. W przedniej części statku bar. W rufowej części otwarty i zadaszony pokład zewnętrzny.
Reszta przestrzeni do wykorzystania w/g pomysłu  operatora.
Powierzchnia podłogi 150m2 pozwala na aranżację przestrzeni restauracyjnej, pubu, dyskotekę, ekskluzywnego klubu, albo przestrzeni na cele spotkań towarzyskich lub biznesowych. Może także służyć jako przestrzeń na wystawy, pokazy, przestrzeń biurową w plenerze. Jest świetnym miejscem na organizację przyjęć.
Sterówka znajduje się na dziobie statku. Pod sterówką pomieszczenie mieszkalne z łazienką i prysznicem.

Projekt połączył wiele rozwiązań, które wpisują się w trend współczesnych kierunków niskoemisyjności.
Kadłub z hydronalium morskiego całkowicie nie interferujacym ze środowiskiem naturalnym.
Kluczowym czynnikiem niskiego zapotrzebowania na energię, jest niewielki ciężar konstrukcji. Poprzez zastosowanie lekkiego materiału kadłuba oraz carbonowych elementów nośnych, obniżono ciężar do połowy, w stosunku do konstrukcji podobnej wielkości.
Zasilanie panelami solarnymi prawie całkowicie uniezależnia od poboru energii z sieci publicznej. Sezonowe koszty energii na cele żeglugi są zbliżone do zera.
Uwzględniliśmy przepisy sanitarne obligujące do korzystania z sieci miejskich wodociągów
oraz zasilania z nabrzeża.
Projekt zakłada zastosowanie rozwiązań wnętrza pozwalających na jego szybką i dowolną aranżację.
Napęd statku jest bezgłośny. Nie powoduje wibracji. Nie emituje spalin. Brak tych czynników bardzo podnosi komfort a pasażerowie korzystają z ciszy.
Duże powierzchnie szkleń burtowych dostarczają wrażeń z przestrzeni zewnętrznej.
Unikalna i nowoczesna forma projektu wydaje się podkreślać prestiżowy charakter.
Zastosowane materiały wewnątrz oraz wysoka jakość wykonania konstrukcji zapewnią wieloletnią bezawaryjną eksploatację.

Passenger electric cruiser

e/v Lady Kate

Dane techniczne:

L=24m

B=8m

D=44t

Passenger.=100

Floor area=150m2

ask price with drive and batteries 1 000 000 €